OGŁOSZENIA

22- letni mężczyzna dachował, we własnym zakresie wyciągnął pojazd z rowu i wrócił do domu

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Mimo wielu apeli oraz działań prewencyjnych kierowcy nadal lekceważą przepisy ruchu drogowego.

W sobotę (26.11.2022r.) mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Kilka minut po godzinie 15:00 pod numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która prosiła o interwencję. Jak oświadczyła, wcześniej 22-latek kierował osobowym golfem, jednak przez niedostosowanie prędkości na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, gdzie auto dachowało.

Dodała, że mężczyzna nie wezwał służb na miejsce, bo był pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący wyciągnął pojazd we własnym zakresie i wrócił do domu, lecz po jakimś czasie zaczął źle się czuć.

Mundurowi przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie 22-latka. Ponadto ustalili, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za kierowanie będąc w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wykonaniu czynności procesowych usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Nie było to jedyne zdarzenie mające miejsce w mininony weekend.

W piątek (25.11.2022r.) przed godziną 20:00 policjanci podczas patrolowania Dubeninek zauważyli osobowego opla, którym kierował znany im mężczyzna.

Dzielnicowy tego rejonu dobrze wiedział, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne a sprawdzenie w policyjnej bazie potwierdziło brak kwalifikacji kierowcy do jazdy. Teraz 38-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

 

KPP Gołdap 

Fotowoltaika
Niebo w Gębie
Ubezpieczenia
Rol-Masz
Rostek, Rawinis
Drzewka Perfekt Abies
Eko-pal
Proniek
PK Serwia