OGŁOSZENIA

21-letnia kobieta kierująca Toyotą uderzyła w drzewo

Kośmidry 2

Zmieniające się ostatnio warunki atmosferyczne wymagają od kierowców wzmożonej ostrożności i skupienia. Niska temperatura w nocy, opady deszczu oraz mgliste poranki powodują, że w wielu miejscach na drogach jest ślisko.

Gołdapscy policjanci apelują do kierowców o ostrożność i rozsądek.

Intensywne opady deszczu, gęste mgły o poranku, do tego silny wiatr i śliska nawierzchnia – warunki atmosferyczne są bardzo zmienne i wymagające. Dlatego policjanci apelują o ostrożność i rozsądek. Zachowujmy bezpieczną odległość między pojazdami, jedźmy wolniej i ostrożniej.

Nadmierna prędkość, utrata panowania nad pojazdem czy też najechanie na tył innego auta to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

W poniedziałek (16.01) przed godziną 19:00 w Kośmidrach doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Zgłaszający poinformował oficera dyżurnego tutejszej jednostki o tym, że na trasie między miejscowościami Kośmidry i  Skocze auto uderzyło w drzewo.

Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego, którzy pracowali na miejscu tego zdarzenia ustalili, że 21-letnia kierująca toyotą na drodze powiatowej nr 1815N nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo.

21-latka była trzeźwa i jechała sama. Z obrażeniami głowy została przetransportowana do szpitala. Na czas obsługi zdarzenia policjanci zorganizowali objazd.