OGŁOSZENIA

19 wykroczeń drogowych jednego dnia- policja apeluje o ostrożność!

Od kilku dni na drogach panują trudne warunki do jazdy. Pierwsze przymrozki i śliska nawierzchnia stawiają wyzwanie kierowcom. Pamiętajmy, że brawura, nadmierna prędkość i gwałtowne niekontrolowane manewry mogą spowodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego działania polegające na statycznym i dynamicznym pomiarze prędkości są niezbędnym elementem w służbie policjanta ruchu drogowego.

Każdego dnia gołdapscy policjanci kontrolują nie tylko prędkość, z jaką poruszają się kierujący, ale również ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracają też uwagę na inne wykroczenia.

Tylko wczoraj (21.11.2023r.) mundurowi ujawnili 19 kierujących, którzy popełnili wykroczenie drogowe. Aż 14 z nich dopuściło się przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Policjanci nałożyli 17 mandatów karnych oraz zastosowali 2 pouczenia.

Pamiętajmy! Zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas jazdy, jak również przestrzeganie obowiązujących przepisów w znacznym stopniu zwiększa szansę, że bezpiecznie dojedziemy do celu!