OGŁOSZENIA

16-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem

policja-radiowóz-e1651745483503-pod3y5cd0rfqxlycoazjf56c7ibxe3dsrmllupvlkw

Funkcjonariusze gołdapskiej komendy policji wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na Promenadzie Zdrojowej w Gołdapi. 16- letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku zdarzenia został przewieziony do szpitala.

Wczoraj (09.08.br.) kilka minut po godzinie 22:00 na Promenadzie Zdrojowej w Gołdapi doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.

Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z gołdapskiej komendy.

Ze wstępnych ustaleń przeprowadzonych na miejscu zdarzenia wynikało, że kierujący motocyklem marki Yamaha jadąc na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem.

Następnie pojazd wywrócił się a 16-latek doznał urazu nogi. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości i okazało się, że motocyklista był trzeźwy.

Dodatkowo posiadał on uprawnienia do kierowania pojazdem tej kategorii. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Suwałkach. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca wypadku oraz zabezpieczyli ślady.

Teraz zostanie wszczęte dochodzenie mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze, przypominając, że motocykliści obok rowerzystów i pieszych to „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” którzy są najbardziej narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych.