OGŁOSZENIA

158 zbadanych kierowców i aż 36 interwencji porządkowych- raport z weekendowych działań policji

Za nami kolejny, bezpieczny weekend na drogach powiatu gołdapskiego. Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego kontrolowali kierujących pojazdami i sprawdzali, czy przestrzegają przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz, czy posiadają wymagane uprawnienia. Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego podejmowali liczne interwencje i reagowali na wykroczenia porządkowe. Wszystko po to, aby w naszym powiecie było bezpiecznie.

W miniony weekend (14-16.04.2023r.) gołdapscy policjanci pracowali w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych. Mundurowi przeprowadzili łącznie blisko 50 kontroli pojazdów. Przy tym ujawnili 26 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym. W 19 przypadkach kierujący dopuścili się przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Blisko 20 sprawców wykroczeń zostało ukaranych dotkliwymi mandatami karnymi, sześciu kierujących zostało przez policjantów pouczonych, a w jednym przypadku mundurowi skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze przez cały weekend poddali badaniu na obecność alkoholu w organizmie aż 158 kierujących. Wszyscy byli trzeźwi.

Na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu mieli wpływ również policjanci prewencji, którzy od piątku do niedzieli interweniowali aż 36 razy. Mundurowi wylegitymowali 51 osób i ujawnili 12 wykroczeń porządkowych. Dwie osoby ukarali mandatem karnym, 7 osób pouczyli, a w trzech przypadkach skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

 

KPP Gołdap