OGŁOSZENIA

1500 zł i 13 punktów karnych zasiliło konto 61-letniego gołdapianina

Każdego dnia policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób podróżujących i między innymi prowadzą statyczne kontrole prędkości. Stróże prawa nie mają taryfy ulgowej dla amatorów szybkiej jazdy, co pokazuje jedna z ostatnich kontroli drogowych. Zakończyła się ona dla kierującego wysokim mandatem.

Lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal czynnik mający duży wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Ostatnie dni pokazują, że niestety wielu kierowców nie respektuje dozwolonych prędkości.

Tylko w minioną środę i czwartek policjanci z gołdapskiej „drogówki” ujawnili blisko 30 wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Niechlubnym rekordzistą okazał się 61-letni gołdapianin, który pędził z prędkością o 53 km/h większą niż dozwolona.

Do kontroli drogowej został zatrzymany w środę (01.03.2023r.) przed godziną 17:00. Wtedy to policjanci Zespołu Ruchu Drogowego prowadzili statyczny pomiar prędkości w Dzięgielach przy drodze krajowej nr 65. Ograniczenie prędkości w tej miejscowości obowiązuje do 90 km/h, natomiast amator szybkiej jazdy podróżował jeepem z prędkością 143 km/h.

Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, na 61-letniego gołdapianina został nałożony mandat karny w wysokości 1500 złotych, a jego konto zasiliło 13 punktów karnych.

Beauty Space
Rostek, Rawinis
Eko-pal
Rol-Masz
Sauna
Ubezpieczenia
Proniek
PK Serwis 2023