OGŁOSZENIA

15 nowo przyjętych policjantów ślubowało „służyć wiernie Narodowi”

W uroczystej atmosferze, przed swoimi bliskimi i nowymi przełożonymi – tak 15 nowo przyjętych policjantów ślubowało „służyć wiernie Narodowi”. Wszyscy po ślubowaniu rozpoczną kurs w policyjnej szkole, a po jego ukończeniu będą pomagać i chronić podczas służby na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

To jeden z najważniejszych dni w policyjnej karierze. Początek drogi, która kształtuje charakter, pozwala zdobyć nowe umiejętności, daje satysfakcję z realizacji zadań i niesienia pomocy innym.

Aktualnie na Warmii i Mazurach służbę pełni ponad 3300 policjantów. Swoje zadania realizują w 19 powiatach, w komendzie wojewódzkiej, komendach miejskich, komendach powiatowych, komisariatach i posterunkach. Ich grono zasiliła grupa nowo przyjętych funkcjonariuszy: 4 policjantek i 13 policjantów.

We wtorek (07.05.2024 r.) w obecności swoich bliskich i nowych przełożonych uroczyście ślubowali „służyć wiernie Narodowi”.

Słowa roty ślubowania powtórzyli za swoim nowym szefem, czyli insp. Mirosławem Elszkowskim Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie.

Jak podkreślił insp. Mirosław Elszkowski:

„Potrzeba nam takich osób, które są stąd, które znają ten teren i które są nastawione na to, żeby pomagać ludziom. Tak jak nasze motto „Pomagać i Chronić”. Dziękuję Wam za wybór, bardzo się cięszę i jestem dumny z tego, że w swoim drugim dniu pobytu z Państwem, mam tą niewątpliwą przyjemność przyjąć od Was rotę ślubowania.”

Było to drugie w 2024 roku ślubowanie policjantów z Warmii i Mazur. Nowo przyjęci funkcjonariusze najbliższe miesiące spędzą w szkole Policji, gdzie przejdą szkolenie podstawowe, na którym większość z nich po raz pierwszy przejdzie tak zaawansowane szkolenie m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługi broni palnej, technik i taktyk podejmowania interwencji. Po pozytywnym zakończeniu tego szkolenia zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Elblągu, komend powiatowych w Iławie, Gołdapi, Kętrzynie, Mrągowie, Nowym Mieście Lubawskim, Piszu i Szczytnie.