OGŁOSZENIA

13-latka kradła w drogerii – teraz musi wytłumaczyć się przed sądem

policja-radiowóz-e1651745483503-pod3y5cd0rfqxlycoazjf56c7ibxe3dsrmllupvlkw

Jakiś czas temu pewna nastolatka z Gołdapi wybrała się do lokalnej drogerii na „darmowe zakupy”. Dziewczyna przekroczyła linię kas z kosmetykami i innymi przedmiotami o łącznej wartości ponad 800 złotych. Policjanci pionu kryminalnego szybko ustalili sprawczynię kradzieży oraz odzyskali skradzione przedmioty. Teraz 13-latka ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Na początku stycznia br. gołdapscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży kosmetyków, biżuterii oraz innych drobnych przedmiotów w jednej z lokalnych drogerii. Straty sklepu opiewały na kwotę ponad 800 złotych. Kryminalni niezwłocznie przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli zapis ze sklepowego monitoringu. Policjanci już po kilku dniach ustalili personalia sprawczyni. Okazało się, że kradzieży dokonała 13-latka.

Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia, które powróciło na stan sklepu. Mundurowi sporządzili dokumentację, która zostanie przesłana do sądu rodzinnego i nieletnich. Dziewczyna w najbliższym czasie będzie musiała wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem.

KPP Gołdap