OGŁOSZENIA

12 mandatów i 11 pouczeń- efekt zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa

Tylko w ostatnim czasie policjanci odnotowali 23 wykroczenia w miejscach zagrożonych zaznaczonych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszystkie zgłoszenia dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości, między innymi na ulicy Mazurskiej w Gołdapi. Podczas weryfikacji tej kategorii zgłoszenia policjanci ukarali mandatami karnymi dwunastu kierujących, natomiast jedenastu użytkowników drogi pouczyli.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od 2016 roku. Stanowi ona rozwiązanie przyjęte podczas konsultacji społecznych, w czasie których obywatele zgłaszali swoje oczekiwania i potrzeby w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Mapa pomaga lokalnej społeczności wskazać miejsca, na które służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja skrupulatnie weryfikuje sygnały o zagrożeniu oraz podejmuje odpowiednie działania celem jego eliminacji.

Z narzędzia należy korzystać w rozsądny sposób, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Istotne jest to, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

Rol-Masz
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Fotowoltaika