OGŁOSZENIA

​Wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu

5

Z poważnymi konsekwencjami muszą liczyć się dwie kobiety i mężczyzna, którzy wsiedli za kierownicę samochodów, pomimo wcześniej spożytego alkoholu.

Cała trójka straciła prawo jazdy, a w najbliższym czasie za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Dzisiaj rano (07.02.2022) kilka minut przed godziną 06:00 gołdapscy policjanci na ul. Gumbińskiej zatrzymali do kontroli osobową hondę, którą kierowała 52-latka oraz citroena, którym poruszała się 51-letnia mieszkanka Gołdapi.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierujących, który potwierdził, że wsiadły one za kierownicę po spożyciu alkoholu. Wynik badania wskazał prawie 0,4 i 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niespełna 30 minut później, około godz. 06:30 na ulicy Warszawskiej w Gołdapi policjanci zauważyli forda mondeo, którego kierowca na terenie miasta jechał z włączonymi światłami przeciwmgielnymi. Funkcjonariusze zatrzymali auto, aby zwrócić kierowcy uwagę. Wówczas wyczuli od siedzącego za kierownicą mężczyzny zapach alkoholu. Badanie na stan trzeźwości wykazało w organizmie 54-latka ponad promil alkoholu.

We wszystkich przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dokumenty prawa jazdy. Kierowcy niebawem usłyszą zarzuty, a następnie staną przed sądem. Kobietom za kierowanie po spożyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych, natomiast mężczyźnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kierowcy mogą też liczyć się z obligatoryjnym zakazem prowadzenia pojazdów.